Záhady Poklady Literatura Zajímavosti Království Slovník Hudba Kdo jsem


Mezidobí


mezi "Největším tajemstvím třetí říše" a "13 černými příběhy"


moje první kniha, která spatřila světlo světa 22.září 2012 na Festivalu Fantazie v Chotěboři je definitivně rozebrána.

Druhé vydání knihy vynucené fatálním nedostatkem prvního vydání se objevilo na světle Božím 23. října 2013 v Polském institutu v Praze. Vydání rozšířené, s novým obrazovým materiálem a dvěma kapitolami navrch.

Nečekaná práce s druhým vydáním knihy, nové hledání sponzorů a nečekané množství dotazů od čtenářů spolu se změnou mého zaměstnání poněkud zbrzdily práce na "Třinácti černých příbězích" - takže poslední limitou, kdy musí být kniha na světě je moje každoroční vystoupení na záhadologické konferenci pro uzavřenou společnost na hradě Houska.

Kde budu k vidění v "Mezidobí" :
13. duben 2013 od 10:00 do 16:00 Restaurace U Vodárny Korunní 75, Praha téma: Potíže se strašidly - aneb jak změřit zvíkovského raráška
25.5.–26.5.2013 hrad Houska : Svatá Starosta, podivná světice ?
5.-7.7. Hlohovec : Fenomén zazdívání nejen lidí v kulturní historii
a pravděpodobně v pár knihovnách na které nedošlo v minulém roce : Kravaře, Jihlava, Lutín...


Při psaní knihy vzniklo něco tzv. odpadního materiálu a něco hypotéz, které by ke knize mířící do hájemství literatury faktu či non fiction nemělo patřit. Ale co s těmi fantastickými příběhy, co s osobními zážitky, které v tomto typu literatury nejdou publikovat??? A co vůbec s jinými legendami, které se hledači pokladů a všeho na hranici mezi ověřitelným a neuvěřitelným během života stanou nebo jej dostihnou?

Vzniká tak trochu zásvětní kniha - 13 černých příběhů. Potřeboval jsem se se spoustou věcí tohoto typu vnitřně vypořádat - ať už s Mucholapkou , záhadnou stavbou ve věčně zachmuřeném Milkowském údolí, s dosud stojícím nacistickým chrámem černého řádu SS nad Valbřichem a vpravdě faustovským příběhem, který jsem tam já osobně prožil. Také s jedním mýtickým místem kdesi ve Východních Čechách a jeho sudetským pokladem. Pravdivá story o tajemném a zvláštním úmrtí levicového radikála v podzemním osmatřicetikilometrovém bludišti betonových bunkrů na obranu Německa proti Stalinovi před pár lety. Jedna z povídek bude hovořit o hradě Voynichova rukopisu, story která není nikomu známa. Také se dotkneme vpravdě velmi zvláštních a okultních témat - zasazených do jara roku 1943. Nemohu všechno vyzradit, snad jen to, že tentokrát se svojí porce emocí dočkají i ženy. Hned první příběh z Mucholapky bude zajímavým exkursem do oblasti rozvodu, nevěry a návratu životní lásky, byť za velmi zvláštních okolností.

a protože s tím mám ty nejlepší zkušenosti, můžete si knihu zamluvit již dopředu (dopsána bude v dubnu 2013) ...uvažuji jen o čtyřikrát menším nákladu než mělo "Největší tajemství třetí říše" . Pokud byste chtěli ještě mou starou knihu napiště mi také (nebo nakladatelství) - podle ohlasu budeme rozvažovat dotisk nebo druhé přepracované vydání.

kontakt zde:
mrtvá schránka


Zpět