Záhady Poklady Literatura Zajímavosti Království Slovník Hudba Kdo jsem


Některé zodpovězené dotazy z mrtvé schránky

Bydlím v Ralsku a moc mě zajímá oblast záhad ,duchovna a nevysvětlitelných jevů. Myslím si, že tady je to duchovníma bytostma nabité. Velice se mi líbí váš přijímač ELF a zajímalo by mě,jestli je možné si ho podle nějakého schématu sestrojit > a kde bych si mohl takové schéma sehnat,jestli mi můžete v této věci pomoct. Je tady hodně zaniklých vesnic a podzemních sklepů, které zbyly po těch vesnicích a při návštěvě některých těchto míst je opravdu cítit,že tam "něco" je. Moc rád bych takové místa prohledával i s nějakým přístrojem. Prohledávání takových míst na prázdno,bez žádneho přístroje je jen mým nepotvrzeným pocitem. A právě ten váš ELF se mi na takové akce jeví jako stvořený pro to. Tak já jen tolik, jestli je to z vaší strany možné. Děkuji ,xxxxx.

Ralsko je to správné místo. Moc by mě zajímalo jaké terénní úpravy tam probíhaly v některých místech na konci II. světové války. Bude to dost podobné tady tomu článku: http://www.jesen.cz/clanek44.html
K přijímači ELF. Postavit samozřejmě jde, oživuji nově jeho druhou verzi. Má to ale jeden háček. Když jsem jej naposledy zkoušel tady: http://www.jesen.cz/clanek1.html ,což je zejména v noci dosti opuštěné místo, sám hrad stojí stranou civilizace, i na 150 metrů a více jsem slyšel motor hradní vodárny, která se tam často zapíná (asi po třech návštěvách WC). To zařízení je totiž tak citlivé, že ho bohužel veškeré civilizační elektromagnetické šumy a brumy totálně zahlušují. Pamatuji si také na jednu noc v nejmenované historické stavbě, kde mi brum ze sítě na 3 metry jasně v úplné tmě vyznačoval přítomnost každé jednotlivé zásuvky. Plánuji teď, ale dle návodu Věnceslava Patrovského postavit tzv. superreakční přijímač- jediný problém je že všechny tyhle ELF apod. nejsou žádná bodová záležitost, ale přístroje reagujícíspíše s nejmenším měřítkem v desítkách metrů. A tak k těmto drobným měřením bude vždy k ruce spíše vhodná duše dobrého senzibila, starý dobrý Agricolův proutek či Kardecovo siderické kyvadlo. Američané jsou posedlí "měřením duchů" za pomoci měřáků statiky ( to je pro ty sociálně nejslabší), pomocí EMF smogtesterů (střední třída) a nebo pomocí EVP záznamniků či termokamer (ti nejbohatší). K jejich přístrojům netřeba příliš obdivně vzhlížet neboť je to z poloviny obchod a z druhé nesprávné použití – charakterizované třeba příměrem -že bych třeba používal holící strojek na trávník namísto vousů. Detektor statiky se totiž používá namísto duchů na jinou velmi zvláštní činnost, která bude jistě pro duchaře také velmi zajímavá. Co se týká pomoci s těmito přístroji, asi to možné je, jediným problémem je můj čas.



Moje odpověď na SPECNAZ.CZ na téma: DLOUHODOBĚ FUNKČNÍ „MRTVÉ SCHRÁNKY“ ohledně nebezpečí jejich vytěžení náhodným detektorářem:
http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.php?t=947&postdays=0&postorder=asc&start=50


…s detektoráři bych si nedělal těžkou hlavu. Ten detektor, co vidíš na snímku je XP francouzské výroby a cituješ fotku z webu, který je jejich výhradním dovozcem do ČR. Taková díra jistě zvyšuje koupěchtivost noviců. Ale zpátky na zem. Obecně platí, že na předmět velikosti mince reaguje detektor do hloubky přibližně stejné, jako je průměr hledací sondy. Se zvyšující se velikostí předmětu a zvyšující se vodivostí předmětu - může tato detekční hloubka narůstat až někde kolem dvou metrů. Teoreticky by ten člověk s tím detektorem mohl najít v téhle hloubce konev na mléko, ale z hliníku a musela by být naležato. Daleko nebezpečnější jsou realativně levné mašiny se dvěma anténami, mám ji třeba tady na fotce pod číslem xX, je to ta největší věc. http://www.jesen.cz/clanek4.html Tahle mašina může teoreticky vyhledat ideální předmět do 6 metrů. Ale ruku na srdce, většina detektorářů takhle hluboké jámy nekope. Je třeba nasadit velké množství klamných cílů s vysokou vodivostí. To jest: hliníkové fólie, zmačkaný alobal, pár náhodně pohozených měděných drátů, dobré jsou i řetězy a jejich články (je to jeden závit nakrátko a dobře to ty mašiny mate), měděné trojůhelníčky, které zbydou klempířům po opravách střech (navíc jsou pěkně nebezpečné). Samozřejmě , že tyhle klamné cíle nedáte jen nad svoji schránku ale ve velkém okolí. Ideální ovšem je pořídit si tzv. přirozený odpad, všechny tyhle věci hodit na ohniště a pak je teprve umístit do lesa , ale nejideálnější by bylo, kdybych vám mohl vysypat svou tornu "klamných cílů" z jednoho mého hledačského dne a ty teprve přirozeně použít na ono místo. Detektory mají také problém kolem silových vedení vysokého napětí. To jen na okraj.
_________________
Metal detecting býval nejlepší relax...
Osoba blízká : nejlepší přítel řidiče

Zpět

Související: Přístroje pro "paranormální" výzkumy nebo Jak může vidět svůj koníček uživatel detektoru kovů